Lokoj:
Halo de Komunumo
, Comune di Pisa, Piazza XX Settembre, Pisa
la Ekspozicio pri Esperanto estas vizitebla de la 23a de aŭgusto ĝis la 10a de septembro.
Poluso Carmignani
kie okazos la inaŭguro, estas en Piazza Cavalieri, Pisa
Kongresejo A
estas Palaco Matteucci, Piazza Torricelli 2, Pisa
en ĝi troviĝas, ĉiuj je la unua etaĝo:
A1 - Aula Magna
A2 - Ĉambro PM2 - Libroservo
A3 - Ĉambro PM3 - Voĉdonoj kaj Libroservo
A4 - Laboratorio
Kongresejo B estas Fakultato pri Historio, Via P. Paoli 15, Pisa
en ĝi troviĝas, ĉiuj je la tria etaĝo:
B1 - Ĉambro A
B2 - Ĉambro B
B3 - Ĉambro C
Koncerto, Marina di Pisa
Preĝejo de la Kavaliroj,
Piazza Cavalieri, Pisa
Teatro S. Andrea
, Via del Cuore 1, Pisa
Piedpilkejo, Campo dell'US Porta a Piagge, Via San Cataldo 1, Pisa

- PROGRAMO DE LA JUNULOJ
 

Vendredo la 31a de aŭgusto
horolokookazo
09-19Halo de KomunumoEkspozicio pri Esperanto
09-19FlughavenoAkcepto de la partoprenantoj
09-19StacidomoAkcepto de la partoprenantoj
15-20Kongresejo A1Distribuo de la dokumentoj. Loĝigo
15-20Kongresejo A2-A3Libroservo
19-20Piazza VettovaglieEstrarkunsido IEF
20-22Piazza VettovaglieKomuna vespermanĝo
20-24Piazza VettovaglieInterkona vespero

Sabato la 1a de septembro
horoloko okazo
09-19Halo de Komunumo Ekspozicio pri Esperanto
10-13Poluso Carmignani Inaŭguro
14-20Kongresejo A2-A3 Libroservo
14-20Kongresejo B Fakaj kunvenoj. Programo por la ĝis nun menditaj:
h. Ĉambro B2 Ĉambro B1
14-16 Kirek (F Dal Zilio) IEJ (N Ruggiero)
16-18 IIE (C Bourlot) Lokaj grupoj (A Montagner)
18-20 ILEI (R Corsetti) ARCI (A Montagner)
14-20Kongresejo B3 Ekzamenoj de Esperanto
20.30-22Marina di Pisa Publika koncerto: Fabrizio de André en Esperanto
22.30-02Marina di Pisa Nokta banado

Dimanĉo la 2a de septembro
horolokookazo
09-19Halo de KomunumoEkspozicio pri Esperanto
08-09Preĝejo de la Kavaliroj Sankta Diservo
09-13Kongresejo A1Asembleo de IEF
09-13Kongresejo A2-A3Libroservo
10-13Kongresejo A3Voĉdonoj
09-19Kongresejo B3Ekzamenoj de Esperanto
15-19Kongresejo A1Debato pri la politika toskana aranĝo 2008
15-19De la kongresejoTutposttagmeza ekskurso al la urbo
21-22Teatro S. AndreaKoncerto: Piero Nissim - Miaj Jidaj kantoj
22-23Teatro S. AndreaPrelego: Tereza Kapista - Mia Afriko
23-02Bierejoj tra PisaBier-gustumado

Lundo la 3a de septembro
horolokookazo
09-19Halo de KomunumoEkspozicio pri Esperanto
08.30-19Kongresejo A2-A3Libroservo
08.30-11.30Kongresejo B1Kurso por komencantoj ( Kovats)
Kongresejo B3Kurso por progresantoj (Kovats)
Kongresejo A1Seminario pri Instruado (Gubbins)
Kongresejo B2Seminario pri Literaturo (Ŝtimec, Nervi)
Kongresejo A4Seminario pri Informadiko (Della Rovere, Imbrenda)
12-13Kongresejo A1Prelego de Seminario - Informadiko
15-19Kongresejo B1Kurso por komencantoj (Kovats)
Kongresejo B3Kurso por progresantoj (Kovats)
Kongresejo A1Seminario pri Instruado (Gubbins)
Kongresejo B2Seminario pri Literaturo (Ŝtimec, Nervi)
Kongresejo A4Seminario pri Informadiko (Della Rovere, Imbrenda)
19-20.45Piedpilkejo USPiaggeBonfarcela Piedpilka Matĉo: Pisa Vip - Esperanto
21-02DancejoDanca nokto

Mardo la 4a de septembro
horoloko okazo
09-19Halo de Komunumo Ekspozicio pri Esperanto
08.30-19Kongresejo A2-A3 Libroservo
08.30-11.30Kongresejo B1 Kurso por komencantoj (Kovats)
Kongresejo B3Kurso por progresantoj (Kovats)
Kongresejo A1Seminario pri Instruado (Gubbins)
Kongresejo B2Seminario pri Literaturo (Ŝtimec, Nervi)
Kongresejo A4Seminario pri Informadiko (Della Rovere, Imbrenda)
12-13Kongresejo A1Prelego de Seminario - Literaturo
15-19Kongresejo B1Kurso por komencantoj (Kovats)
Kongresejo B3Kurso por progresantoj (Kovats)
Kongresejo A1Seminario pri Instruado (Gubbins)
Kongresejo B2Seminario pri Literaturo (Ŝtimec, Nervi)
Kongresejo A4Seminario pri Informadiko (Della Rovere, Imbrenda)
21-22.30 Teatro S. AndreaTeatraĵo: Mario Migliucci - Doktoro Esperanto
22.30-02De la teatro Nokta promenado

Merkredo la 5a de septembro
horolokookazo
09-19Halo de KomunumoEkspozicio pri Esperanto
08.30-19Kongresejo A2-A3Libroservo
08.30-11.30Kongresejo B1Kurso por komencantoj (Kovats)
Kongresejo B3Kurso por progresantoj (Kovats))
Kongresejo A1Seminario pri Instruado (Gubbins)
Kongresejo B2Seminario pri Literaturo (Ŝtimec, Nervi)
Kongresejo A4Seminario pri Informadiko (Della Rovere, Imbrenda)
12-13Kongresejo A1Prelego de Seminario - Instruado
15-19Kongresejo B1Kurso por komencantoj (Kovats)
Kongresejo B3Kurso por progresantoj (Kovats))
Kongresejo A1Seminario pri Instruado (Gubbins)
Kongresejo B2Seminario pri Literaturo (Ŝtimec, Nervi)
Kongresejo A4Seminario pri Informadiko (Della Rovere, Imbrenda)
21-23LuccaFesta vespermanĝo kunlabore kun la
Esperanto-grupo de Lucca

Ĵaŭdo la 6a de septembro
horolokookazo
09-19Halo de Komunumo Ekspozicio pri Esperanto
08-20.45 De la Kongresejo Tuttaga ekskurso al Lucca kaj Garfagnana
08:00 Starto el Pisa
10:00 Alveno en Fornovolasco
10:00 Vizito al la Groto de Vento (1a aŭ 2a itinero)
12:30 Tagmanĝo ĉe Restoracio "Il Rondone"
14:00 Foriro el Fornovolasco
14:45 Alveno en a Barga
14:45 Gvidata vizito de Barga
15:40 Foriro el Barga
16:10 Halto ĉe Ponto de Diablo (Borgo a Mozzano)
16:30 Foriro el Borgo a Mozzano
17:00 Alveno en Lucca
17:00 Gvidata vizito de Lucca
20:00 Foriro el Lucca
20:45 Alveno en Pisa

Vendredo la 7a de septembro
horolokookazo
09-19Halo de Komunumo Ekspozicio pri Esperanto
08-20.30De la Kongresejo Tuttaga ekskurso al Volterra - La Etruskoj
08:00 Starto el Pisa
09:00 Alveno en Casciana Terme
09:00 Gvidata vizito al la Termo-instalaĵoj
10:30 Foriro el Casciana Terme
11:30 Alveno en Volterra (placo Martiri della Libertà)
11:45 Gvidata vizito al la Etruska Muzeo Guarnacci
13:00 Tagmanĝo
15:00 Gvidata vizito tra la urbo
16:00 Vizito al la Romia Amfiteatro
16:30 Gvidata vizito al la prilaboro de alabastro
17:00 Gvidata vizito al Palazzo Viti
17:30 Gvidata vizito al la Akropolo
18:00 Libera vizito
19:30 Foriro el Volterra (placo Martiri della Libertà)
20:30 Alveno en Pisa


Vai alla pagina iniziale

Iru al la starta paĝo